| AvalohAlyn a întrebat:

Voi cum invatati usor si eficient? Cum fac sa invat usor, rapid si eficient?

Răspuns Câştigător
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut :-)
Iti pot da solutia!
-Invata ce-ti place!
-Invata nu pentru obligatie, pentru tine si cultura generala!

Exerseazati memoria! De exemplu invata lectiile si incearca sa le intelegi! Eu asa am obtint note foarte mari, dar si faptul c-am fost atent!

-Da-ti silinta! Invata si o sa ai de castigat!

P.S : e din propia experienta :-)

Fhnda?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa ceva nu se poate fara a depune mult efort, dupa un program bine definit. Este adevarat ca unii acumuleaza cunostintele mai usor decat altii, dar nimeni nu va avea succesul scontat fara multa truda si transpiratie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iei lectia predata si colorezi cu acele markere speciale ideile esentiale apoi culegi informatiile subliniate iti faci un fel de schema. De asemenea daca citesti lectia cu voce tare vei memora mai usor

| Cyclades a răspuns:

Trebuie sa te odihnesti bine, sa mamanci cu moderatie, sa inparti ce ai de invatat si sa inveti pe bucati. Trebuie sa repeti ce ai invatat si sa te asculti(de preferat in oglinda). Eu obisnuiesc sa conspectez cand invat(astfel retin ideile principale usor).