| KimmyNaNa a întrebat:

Cum demonstrez ca o opera este o descriere subiectiva?Asta luand in considerare ca am scris destre figurile de stil(epitete,metafore...)despre imaginile artistice si am incercat sa explic cat de cat ce vrea autorul sa spuna prin ele.

Răspuns Câştigător
| Lunia a răspuns:

Proza subiectiva este des intalnita in texte care implica naratorul.Acest tip de proza se contureaza printr-o viziune narativa "impreuna cu ",in care naratorul stie atat cat si personajul,naratiunea este la persoana I, iar personajul-narator povesteste o intamplare in care este implicat direct, participand ca si erou literar la succesiunea faptelor. Cred ca ar trebui sa te legi de verbe si pronume la persoana I.

1 răspuns:
| Lunia a răspuns:

Am uitat sa spun ca ai facut bine ca ai scris despre figurile de stil happy