| anonim_4396 a întrebat:

Cum e atunci cand pici seminarul sau laboratorul? Dai restanta din el si din examen? Eu nu am punctaj pe un seminar si mi' s-a spus ca s-ar putea sa dau din amandoua restanta. It's bad or not laughing)?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E naspa rau de tot, nu ai prezente la seminar, nu te baga direct in examen, bine ca ai prezente la, laborator, pentru ca altfel recuperai in toamna totul si am impresia ca se poate sa si platesti aceste laboratoare, nu stiu cum o fi la voi, mai bine ai intreba la secretariat miercuri-joi sau cand aveti primul examen, despre ce este vorba, cum se procedeaza si etc. Cine te-a pus sa lipsesti la toate cele 7 obligatorii?

| Lupulalbastru a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine e seminar, nu si laborator(m-am exprimat gresit cand am spus sau laborator. La seminar si curs nu se tine prezenta. iar profa ne-a spus ca orice activitate la seminar nu e obligatori.Am 0 punctaj pentru ca nu m-am stresat prea mult fiind doar 3 puncte seminarul si mi-a spus profa de seminar, ca poate nu ma lasa profu sa intru in examen decat in restanta si ca voi da si seminarul si examenul de curs deodata(asta nu ne-a fost comunicat de la inceput, ca altfel ma chinuiam sa am macar 1-2 puncte si eu). Voiam sa stiu daca e posibil sa nu intru si in restanta...

| anonim_4396 explică (pentru Lupulalbastru):

Prezenta in orice facultate de stat (nu privata, ca alea-s...), este obligatorie la seminar si laborator, este imposibil sa nu aiba un minim de prezente fara de care nu intri in examen, nu ai ce sa-mi spui mie ca stiu cum merg treburile in orice facultate de stat, minim 5-6 prezente la curs, la laborator toate sunt obligatorii, daca ia lipsit unul singur, te duci sa-l recuperezi iar daca nu mai poti, il platesti si gata ai incheiat. Dai in toamna amandoua examenele.

| Rocsid a răspuns:

Din cate stiu eu daca nu ai promovat la seminar nu intri in examen. daca proful decide sa te lase sa intri in examen si fara seminarul luat e super ok si iti dai in restana doar partea de seminar. daca nu atunci le dai pe amandoua.
Spor la invatat!