| brokxy a întrebat:

Cum e la proba orala la engleza, romana (cei care au trecut prin ele deja)? As vrea sa stiu etapele si cam tot ce se intampla. Te pune si la engleza sa citesti un text la prima vedere? Ca la romana? Ce te intreaba?

Răspuns Câştigător
| Ionut231312 a răspuns:

La engleza din cate stiu ai un text pe o anumita tema(te duci sa tragi un biletel, dupa care incepi sa scrii pe foaie despre ce ti-a picat), la fel ai si oral, iti pica o anumita tema, iti scrii ideile pe o foaie si le formulezi tu cumva intr-un text pe care il vei spune profesorilor(posibil sa te lase si sa citesti dupa foaie, not sure)

Mai ai 2 tipuri de grile, una de nivel mediu si una de nivel mai ridicat

Si parca mai ai un text de citit(nu sunt sigur nici de asta)

1 răspuns:
Întrebări recente