| anonim_4396 a întrebat:

Cum e mai bine, sa faci ce zici sau sa zici ce faci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori ma si indoiesc de omniprezenta si atotcunoasterea ta...iti pui cam multe intrebari! E foarte bine sa nu fi ipocrit de-a lungul existentei (e prea scurta pentru a mai fi si fatarnic!), in plus, nu vad de ce sa nu spui ceea ce ai realizat...nu ce e in curs de realizare...cu alte cuvinte sa spui ce ai facut, nu ce faci!

10 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Hmmmmm...

1. daca eu zic ca ma duc sa iau paine si ma duc
2. daca eu ma duc sa iau paine si am zis asta

Nu e acelasi lucru? [laughing-thinking]

Prima varianta

| crisS a răspuns:

Ambelehappy

| alma a răspuns:

Dumnezele cit m-am gindit la intrebarea asta, cum este la timpul prezent amandoua cred ca amandoua se pot folosi la fel de bine. Pa

| adyth a răspuns:

Sa zic ce fac nu aduce musai a lauda no talking
mai bine sa zici ce ai facut decat sa zici ca faci si .....sa te faci ca ploua laughing

| alinamarinela a răspuns:

Daca ar fi sa zic, tot ceea ce fac, ar trebui sa tin prelegeri indelungate happy adica, e prea mult, sa spui tot ceea ce faci-zi de zi; in schimb, e mult mai folositor sa faci ceea ce zici:bineinteles, in cazul anumitor indivizi care NU prea stiu sa vbeasca altceva decat sa injure, sau sa vbeasca murdar.NU iti e greu sa ghicesti ce e in mintea lor, in plus ii vezi comportandu se ca niste animale, si.iti e de ajuns! NU iti mai doresti sa stii ce fac ei -ar fi prea dezgustator; pe de alta parte, Degeaba dai lectii tuturor, si esti un foarte bun orator-ca Cicero.stii totul despre principii, corectitudine, cinste, morala, etc. dar NU pui in aplicare! atunci, esti .de fapt, NU esti bun de Nimic! inseamna, ca degeaba stii atatea, poate ar fi fost mai bine pentru tine ca om, sa NU fii stiut! Esti un Zero! Daca NU duci o viata, pe masura exigentelor pe care le ceri altora, iar tie insuti NU ti le aplici ...si daca vbesti atat de bine si frumos, dar tu esti un alcoolist.sau drogat.dependent de ceva ...om cu vicii, NU stiu. dar, cum poti sa tii prelegeri despre moralitate, principii etc? Fa ce este Bine si, vei putea sa vbesti...NU vei tacea de rusine, ci vei tacea-daca vei dori-ca sa arati ca esti modest, pentru ca, daca te lauzi cu viata "sfanta" pe care ai dus o... iar, esti. un laudaros, mandru si.NU si are rostul, pur si simplu.lauda de sine, e suspecta!

| kuka a răspuns:

Sa faci ce zici, e mai credibil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fac ce zictongue...
Sa zic ce fac...seamana putin a laudahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bine sa te tii de cuvant.nu e bine sa te lauzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa faci ce zici e mai greu uneori, dar ar fi grozav sa-ti iasa. sa zici ce faci nu-i obligatoriu intotdeauna.

| antonia97 a răspuns:

S zic ce fac ca altfel mi-e lene sa fac ce zic