| Ghost963 a întrebat:

Ce sfaturi ii poti da unui boboc de liceu?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cele pe care ți le cere.

| Caro34 a răspuns:

Bobo ramai sănătos la minte si la trup, invata, lupta, iarta si iubeste, fii respectuos acasa si la școală si "conditii suficiente pentru a ajunge pe Everest"! Numai bine!

| Staind a răspuns:

Nimic nu-l poate pregati pentru ceea ce va urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascunde banii de mancare in adidasi si tine/ti respiratia cand te baga aia cu capul in wc. In rest, mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata o faci pentru tine, pentru viitorul tau. Gaseste-ti activitati extrascolare, cunoaste oameni noi, ai grija pe cine ai in preajma ta si have some fun.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Sa nu aleaga anturaje nepotrivite doar pentru "popularitate" si sa aiba curajul de a-si spune parerea in fata oricui.

| MirelaC a răspuns:

Saluut

In primul rand sa fie foarte sociabil, daca pleaca in alta parte, alt oras. E foarte important sa iti faci prieteni, dar nu trebuie sa lasi deoparte invatatul. Cred ca un boboc se intereseaza mai mult de mediul in care va studia, de colegi, profesori si nu va mai acorda asa multa atentie studiului, dar trebuie cumva sa le imbini pentru a nu avea de suferit peste doi-trei ani. In clasa a noua se pun bazele, iar daca nu acorzi si timp doar studiului, iti va fi greu sa recuperezi.

Chiar daca in perioada liceului foarte multe persoane se preocupa sa lege prietenii, seriozitatea in materie de invatat trebuie sa existe si ea pentru ca cei patru ani sa fie cat mai placuti.

Paaa