| Anaaaa13 a întrebat:

Cum este bacul la econimie? Sunt la profilul filologie si m-am decis sa dau bacul la aceasta materie insa nu sunt foarte importanta? Si cam ce nivel de matematica trebuie sa stii pentru a rezolva cele doua probleme?
Utilizator

5 răspunsuri:
| Andreea278 a răspuns:

Nu iti recomand economia.Nu ai nevoie de prea multa matematica, doar elementara.Dar dupa mine, Economia e cea mai gresita varianta.Dar daca tie iti place, succes! :*

| Anaaaa13 explică (pentru Andreea278):

De ce ti se pare o varinata gresita. :* Poti argumenta?

| Andreea278 a răspuns:

Mi se pare o materie uracioasa, cu multa materie de invatat si multa bataie de cap.Nu am intalnit multe persoane care au ales-o pentru bac.In primul rand trebuie sa iti placa, nu sa o tocesti caci nu vei rezolva nimic.In al doilea rand cred ca ai si variante mai usoare.Proba la alegere e pentru a mari nota la bac asa ca trebuie sa profiti de ea.

| Anaaaa13 explică (pentru Andreea278):

De ce este mare bataie de cap? Cred ca este de tocit la fel ca si la psihologie, logica sau geografie.Si care are fi variantele mai usoare?

| Andreea278 a răspuns:

Logica si geografia.In mare astea se dau.Predominant geografia.Economia are 'termeni necunoscuti' dar din geografie toti cunoastem cate ceva.