| Andrei63 a întrebat:

Cum fac sa imi vina cheful de invatat?

5 răspunsuri:
| Bianca3108 a răspuns:

Pai inchide televizorul, calculatorul etc., orice te poate distrage. Gandeste-te ca, daca nu inveti, nu vei putea avea o profesie. Uita-te la marii arhitecti, parlamentari, doctori..., ce bine o duc si uita-te la un boschetar. Vezi diferenta, asa-i? Tu crezi ca acei oameni de succes au vrut toti sa invete? Si ei au fost copii, au vrut sa se joace, insa si-au dat seama k fara scoala un om este pierdut. Exact gandurile astea trebuie sa ti le pui cand zici "O, n-am chef sa invat! ". Incearca la lectii ( si la teme poti) sa faci o schema. Aia o inveti ca la carte. O sa te bucuri cand un prof / o profa o sa zica: " Azi Andrei ( sau care e numele tau) a luat un 10, X a luat 5 pentru. k nu a stiut absolut nimic etc...".

Bafta! happy

| robyiyo a răspuns:

O intrebare comuna, dar eu iau totul ca pe "Discovery", ceva care imi ma poate ajuta pe viitor si interesant. Sau mai poti incerca sa o iei ca pe o poveste interesanta.

| Ritska a răspuns:

De gandesti ce mare 4 vei lua daca nu stii lectia si iti garantez ca iti va veni chef de invatat! happy

| ziom1999i a răspuns:

Nu mai inveti laughing

| Andrei63 explică:

Ritska te ai inselat, ziom1999i nu e amuzant s