| Fmoro16 a întrebat:

Cum fac sa scriu mai frumos? Ajutor mi-e frica ca am examenul si nu stiu sa scriu frumos, ajutor.

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Te intorci in clasa I. Pe bune. Te pui si scrii ca si atunci cand ai invatat sa scrii, ca in clasa I. Adica incet, cu atentie la fiecare litera, la fiecare bucla sau bastonas. Nu conteaza neaparat ce scrii, ci ca scrisul sa fie caligrafic (frumos). E multa munca sa repari ceva ce s-a format gresit ca automatism, dar, daca insisti, vei reusi.

2 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Incearca sa scrii mai incet si mai labartat. conteaza sa se inteleaga ce scrii, nu sa faci caligrafie.

| Basthet a răspuns:

Bună! Nu pot să spun aici tot ce trebuie să faci, e prea mult. Mergi pe blogul Povestiri pe scurt de lecturi școlare, la pagina Cum sa înveți. E acolo un articol perfect pentru tine: "Norocul și-l mai face și omul! Scrisul contează!" Dacă urmezi îndrumările de acolo, în scurt timp vei avea alt scris. Succes!