| kim01 a întrebat:

Cum identifici, fara a atinge tevile, prin care trece teava cu apa calda si cea cu apa rece?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca in incapere este cald si atmosfera umeda, pe teava de apa rece va aparea condensul(picaturi de apa rezultata prin lichefierea vaporilor din atmosfera pe suprafete cu temperaturi mai scazute decat a aerului cu care vin in contact).

| ClaudiuxD a răspuns:

Pui mainile pe amandoua si vezi care e calda si rece. Daca e calda e teavacu apa calda si daca e rece teava e de apa rece.