| alymitu a întrebat:

Cum inveti mai usor?

4 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Scriind ceea ce rebuie sa invat. Asa ramane in minte.

| unknownn a răspuns:

Citesti 2-3 randuri, le retii, citesti 2-3 randuri le retii si tot asa...in jumatate de ora inveti o lectie la istorie de vreo 5 pagini folosind metoda asta.

| marycroitor a răspuns:

Avand impresia ca esti profesor/invatator si explici elevilor

| AnYyCrZ a răspuns:

Eu zic ca daca gandesti''logic'', chiar si la matematica inveti o formula sau un alt sfat, mai ales pentru mate sau romana iti lipesti pe un dulap sau pe perete intr-o camera in care mergi prin ea des intr-o zi si cat iti faci treaba te mai uiti si pe foile pe care ai scris formule sau definiti pentru ca se zice ca memoria vizuala este mai buna.Bafta!