| Andreeaeerdna2450 a întrebat:

Cum ma inscriu la un liceu din alt judet(Bucuresti)? Trebuie sa merg acolo sa ma inscriu?(pot sa locuisc acolo, nu e asta vreo problema) Sustin examenul de capacitate acolo?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Evaluarea națională o susții în județul tău! Dacă vrei să urmezi cursurile unui liceu din capitală vii și te înscrii (completezi fișa) la București în centrul de admitere special desemnat pentru candidații din alte județe!

| Andreeaeerdna2450 explică (pentru gabicoo):

Gabicoo, multumesc frumos! Pot sa te intreb de unde stii? happy

| gabicoo a răspuns (pentru Andreeaeerdna2450):

Lucrez în învățământ!

| Andreeaeerdna2450 explică (pentru gabicoo):

Ok! Va multumesc!