| anonim_4396 a întrebat:

Cum obtin din roz, verde?

3 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Deci,
incearca din roz sa faci un violet(cu albastru)
il deschizi cu o culoare(alb sau galben) pana obti albastru,
dupa ce ai obtinut albastru, adaugi galben (din albastru si galben se poate face cu usurinta verde) sper ca am ajutatwinking.

@Adriana deci nu ai citit bine raspunsul si ai dat un raspuns gresit si mai si ceri funda pentru asta si pe deasupra de toate nu ai cum sa primesti funda pentru ca intrebarea este postata de catre un utilizator anonim.

| kr.mdy a răspuns:

Pui putin galben peste roz.

| LOVE_7009 a răspuns:

Roz il obti prin rosu si alb iar verde prin albastru si galben funda?:*