| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot invata engleza gratuit pe net? Nu am ureche muzicala si nici dictie. Sunt solutii?

24 răspunsuri:
| Paula a răspuns:

Http://www.internetpolyglot.com/ aici daca chiar ai chef sa inveti o limba poti, eu invat rusa... si am invatat cate ceva...

| stealthb a răspuns:

Incearca cu niste clipuri pe youtube. Desi daca nu stii deloc nu stiu cat de usor iti va fi. Cel mai util este sa vorbesti cu cineva. Asa inveti sa vorbesti, vorbind. Uita-te la filme cu titrare si incearca sa prinzi. Eu asa am invatat, din filme, desene, seriale si conversatii... putin de la scoala. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. cel putin nu pe net daca nu stii boaba de engleza si nici nu stai bine cu dictia si alea alea.
Iti recomand un profesor particular.Desi o sa te coste ceva cu siguranta o sa reusesti sa inveti.
Anul trecut am primit ceva pe mail dar si in posta ca un grup de canadieni care au venit la nu stiu ce biserica baptista organizau cursuri de engleza gratuit.
In orice caz internetul nu e o solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa vorbesti cu accent sau vrei sa vorbesti bine gramatical? Mi se pare mai corecta ultima varianta, iti poti cizela accentul pe parcurs.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca site-ul nostru http://grafitgroup.ro/lectii/limba_engleza.php
poate ca suna a publicitate, fiindca asta este, dar ce te costa sa incerci.
Daca mergi la linkul traduceri online poti sa ne pui intrebari.
Suntem in plina expansiune dar politica noastra nu este si nu va fi niciodata cum sa pacalim vizitatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da vreau sa invat engleza

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai intra pe www.invatasitu.ro si ai sa vezi acolo;)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.internetpolyglot.com/editLesson.html?method=SearchPublic [aici este cel mai usor sa inveti engleza sau orice limba succes goodbye! by sylvyu

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Engleza o inveti numai stand de vorba cu cineva tot timpul, de pe net daca nu stii o boaba, nu o sa inveti niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://engleza.waialo.com este un website folositor pentru cei care vor sa invete limba engleza, are si sfaturi de pronuntie

| AndrewRey a răspuns:

Http://www.waialo.com este un website folositor pentru cei care vor sa invete limba engleza

Alte răspunsuri