| LawlietL886 a întrebat:

Cum pot învăța repede limba engleza?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista rapid, imba ebgleza are cateva milioane de cuvinte sunt curios cum le vei invata tu rapid, cea mai buna modalitate e sa o vorbesti si sa inveti vocabular, ca in timp apar frustrari si vei uita ce inveti usor

| Catalin0486 a răspuns:

Citeste! Cu voce as recomanda eu si cand faci pauza asculta ceva in engleza si incearca sa repeti in gand ce spune persoana aceea. Ieftin si nu poti da gresi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Catalin0486):

Ce bine ar fi sa fie atat de simplu...

| Catalin0486 a răspuns (pentru Violleta2022):

Zic ca este mai simplu sa muncesti decat sa astepti sa iti daca din cer sau sa platesti pentru ceva ce oricum primesti gratuit mergand la scoala.

| iulien a răspuns:

Inscrie-te la niste cursuri