| iuly97 a întrebat:

Cum poti descrie o picatura de apa? (artistic, nu stiintific) Funda cel mai bun]

Răspuns Câştigător
| Deyaa2 a răspuns:

Ei bine...o sa incerc.happy
Picatura de apa e ca si atingerea lina a unei dimineti de primavara, e mai limpede decat sticla sau cristalul. Privind reflexia luminii intr-o picatura de apa e ca si cum ai vedea fericirea intr-o oglinda. Picatura de apa e o multime de culori care se indreapta inspre directii pierdute, conduse de soare. Soarele, globul imens de aur, dezmiarda usor picaturile de apa care dimineata se scurg incet-incep de pe frunze. E ceva inexplicabil de superb, desi pare atat de banal.

2 răspunsuri:
| mami a răspuns:

O lacrima de fericire
o perla de pe fundul oceanului

| yoysh a răspuns:

Lacrima de cristal