| Dudu521 a întrebat:

Cum poti invata engleza britanica/americana, in cel mai scurt timp posibil? imi oferiti meditatii? ce ar trebui sa fac? FUNDA

6 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Ia meditatii, inscrie-te intr-un curs intensiv, citeste si fa exercitii cambridge.

| ErrorFound a răspuns:

E aceiasi limba cu cateva diferente de pronuntare si accent.
Daca stii engleza britanica stii automat si engleza americana(cea britanica este mai formala, cea americana permite prescurtari.

| Iulian03 a răspuns:

Buna! Poti cumpara CD-uri care te invata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ia legatura cu un meditator din orasul tau.
Mult succes!
Te pup!

| MCG a răspuns:

Cel mai bun mod e sa inveti cat mai multe civinte sigur si sa apelezi si la un profesor! O sa dureze cateva luni bune sa inveti mare parte!

| ellaells a răspuns:

Fa meditatii cu un profesor! E cel mai bun mod.