| Inoue a întrebat:

Repede TPU!"! iN CE VOLUM/pagina/capitol din Mizerabilii de Victor Hugo se vorbeste despre batalia de la Waterloo?
Va rog din suflet grabiti-va!

2 răspunsuri:
| Furti a răspuns:

Buna! Mizerabilii are cinci parti si anume:
I - Fantine
II - Cosette
III - Marius
IV - Idila din strada Plumet si epopeea din strada Saint-Denis
V - Jean Valjean

Batalia de la Waterloo, o gasesti la inceputul partii a doua (Cosette).

| Edwdw a răspuns:

E undeva in primele capitole cand il prezinta pe Marius Pontmercy, nu stiu sigur pagina si capitolul fiindca eu am citit varianta scurta acum 2 ani. Il prezinta pe Marius si vorbeste de tatal sau care a fost comandant/colonel, nu mai retin, in armata lui Buonaparte la Waterloo.