| Anamaria_3702 a întrebat:

Cum sa-mi fac pofta de invatat ca nu am nicun chef?sad

15 răspunsuri:
| SameMistake a răspuns:

Fă curat în locul, camera unde vrei să înveţi :-D. Eu personal aşa fac înainte să mă apuc. Îmi pregătesc foi, pixuri, caiete, cărţi, tot ce am nevoie, şi parcă fiind ordine în acel loc reuşesc mai repede să mă concentrez. Fiecare are propria sa soluţie. Ştiu că e greu, este nevoie de puţină voinţă.
Succes mult la învăţat şi încearcă să laşi orice altă sursă de distracţie(calculator, televizor, ştii tu, de-asea).

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

● Iei un cutit si tai cartea bucatele sau caietul.

● Dupa aia te duci si cumperi margarina sau unt la alegere.

● Si iei 2 felii de paine si le ungi cu unt si presari faramitele.

● Dupa ingestie cheful de invatat va creste considerabil.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Cumperi și tu câteva kg de „ chef de învățat!".
Nu mă întreba, unde se vinde așa ceva, că nu știu!

| Gmcc a răspuns:

Eu cred ca nimeni nu are pofte de genu asta! Adica eu unu, deloc laughing! Dar daca ai vointa poti sa te apuci cand vrei! BAFTA!

| Hikari a răspuns:

Buna.
Nu prea ai cum, dar trebuie.

| SevrajBoy a răspuns:

Soluţia: Nu învăţa şi gata.

| thecakeisalie a răspuns:

Gandeste-te ca daca nu inveti, o sa ajungi sa speli wc-uri tongue

| DraGutZUul a răspuns:

Draga, ascultama pe minewinking. Eu de ex nu am chef sa invat niciodata dar dupa ce ma pune mama si ma apuc sa fac cateva exercitii nu as mai faCE ALTCEVA.Doar apuca-te de scris si o sa veziwinking

| Elennaelle a răspuns:

Vointa multa.

| Petronela7 a răspuns:

Hmm. greu. Mi se intampla si mie. Ai putea sa faci o scurta plimbare (pana la paine sau sa-ti iei un suc ceva) sau exercitii fizice cu exercitii de respiratie. Si apoi ai putea sa incepi sa iti schitezi pe o foaie lectia cu culori sau dupa preferinte. Astfel retii mai usor avand in vedere schita colorata si datorita faptului ca scrii.

| Scikofit a răspuns (pentru Petronela7):

Si un colge de-al meu care e dislexic face la fel, scrie pe jartie colorata cu pixuri colorate si il ambitioneaza pentru ca cauta foaia aceea de cuuloarea respectiva happy

| Petronela7 a răspuns (pentru Scikofit):

Nu imi dau seama daca razi de mine sau nulaughing). Dar poate am exagerat cu culorile. O schita e suficienta pentru a retine baza.happy

| Scikofit a răspuns (pentru Petronela7):

Nu rad de tine, vorbesc serios happy

| nico99 a răspuns:

Asa Mai mi se intampla si mie... Dar iti zic ceva,, Niciodata nu vei putea sa ai pofta d invatat atata timp cat nu vrei si nu te conceentrezi la ce trebuie si te gandesti la altceva.winking...:*

| Crysu_Crys_1994 a răspuns:

Daca ai calculato stinge-l scoate-l din priza incuiete in camera si gandeste-te numai la invatat sper sa te ajute