| Teomari a întrebat:

Cum se calculeaza media generala?

Răspuns Câştigător
| afrodita3333 a răspuns:

Aflii mediile la toate materiile, le aduni si le imparti la cate sunt.Media de pe primul semestru si de pe al II lea le aduni si le imparti la 2.

4 răspunsuri:
| Husicel a răspuns:

Pe an? sau la o materie cu teză? pe an aduni toate mediile și le împarți la câte sunt și la cea cu teza: medie oral*3+teza/4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduni toate mediile iar rezultatul il imparti la cate medii sunt...
ex : avem 3 medii - 5, 50; 7, 00; 6, 25
5, 50 + 7, 00 + 6, 25 = 18, 75 : 3 = medie generala 6, 25

| Amaterasu a răspuns:

Aduni toate mediile de la toate materiile(si de la purtare) si le imparti la cate sunt.big grin

| Amaterasu a răspuns (pentru Amaterasu):

Si daca vrei media generala:aduni media de pe I semestru cu cea de pe al II-ea si le imparti la 2.