| dfljge a întrebat:

Cum se defineste opera lirica... FUNDA

4 răspunsuri:
| ClaraLove a răspuns:

Opera lirica este opera in versuri in care poetul isi exprima, sentimentel si trairile in mod direct prin intermediul eului liric(vocea poetului)

| CaroliFlorin a răspuns:

Opera lirica este opera prin care autorul isi exprima gandurile si sentimentele in mod direct prin intermediul eului liric. Eul liric (exemple): copilul, indragostitul, contemplativul si multe altele.

| yoyoyoyo_3267 a răspuns:

Caut.o si tu pe danila ioana, profa la 194, p.s. nu.i zice ca eu te.am trimis!