| AvalohAlyn a întrebat:

Cum se face un curs de la A.J.O.F.M? Se iau note,sunt lectii ca la scoala,ai colegi,dai examene, te duci in fiecare zi, de exemplu un curs de operator calculator? Profesorii sunt rabdatori si sunt platiti pentru asta?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un curs organizat de AJOFM se face pentru meseriile sau abilitățile cerute de piața muncii la un moment dat, când există posturi și nu sunt candidați să le ocupe de exemplui coafeză, agent de pază. Ele pot fi sponsorizate de Ministerul Muncii, de UE sau de un mare angajator care are nevoie de personal. De la caz la caz, la absolvirea cursului se face imediat angajarea. Astfel profesorii își dau silința ca să predea cursanților de așa manieră încât la terminare aceștia să poată aplica imediat ce au învățat. Nu se sau note zilnic dar poți primi teste și evaluări.