| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numesc probele care trebuie date în scopul de a intra la o anumită facultate, după ce ai luat bacul?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La ce facultate? scrise? orale? sau ce dreak de intrebare e asta?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Dacă vreau să dau la drept, trebuie să trec niște probe. Au un nume special? La început am crezut că poartă numele de licență, dar uitându-mă în DEX am văzut că nu este așa.

| dannyel86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fie ca vorbim de concurs de dosare, fie de probe teoretice / practice, intregul proces poarta denumirea de Admitere.

| sierra1 a răspuns:

Hai mă, tu care "jonglezi" nuclearele te dai că nu știi cum și când se ia un hap? ne lași?

"un înveliș din litiu-6.94 care să fie folosit pentru producerea cantității necesare de tritiu?"

https://www.tpu.ro/......it-pentru/

| Catrice a răspuns:

Probe de admiterehee hee

| teodora24 a răspuns:

Admitere, cred