| Anonimuserr a întrebat:

Cum se spune la o persoana cu 2 feţe? Cand spui ca ai 2 feţe?

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ipocrit, fățarnic, prefăcut, fariseu.

| Lynna a răspuns:

Prefacut.

| MiyakoSaki a răspuns:

Prefacut happy

| wolder a răspuns:

Persoana prefacuta
cand acea persoana minte si e de acord cu 2 persone ce sunt in conflict.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca din vechi timpuri, cuvantul corect este Fatarnic. Apoi au aprut celelalte: Pre-facut, pervers, etc.

| Madayna a răspuns:

Prefacut, fatarnic, pervers

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, socrul meu, le spune la asemene persoane tot felul: prefacute, fatarnice, curve, nespalate, dar la cate ii ies pe gura, ca eu nu le tin minte.

| HighDefinition a răspuns:

Persoana prefacuta.

| AlexSandu17 a răspuns:

Prefacut, pervers, fatarnic. Eu normal spun pervers, nu trebuie sa ne gândim ca a fi pervers inseamna sa gandesti ca un pedofil sa ceva de genu' laughing))

| BoggyP a răspuns:

Prefacut,pervers,ipocrit

| ghost200214 a răspuns:

Parsiva, fatarnic.

| cristinuta23 a răspuns:

Tradator, mincinos, prefacut.