| utaarad123 a întrebat:

Cum ti se pare engleza? in 10 miunte sa astept raspunsuri de la voi! dau funda la cel mai bun raspuns si sa invatati engleza! va dau propoziti
mother cook every day si traduceti in romana
Read brother
si ultima sister plays with dolls every day o traduceti in romana si toate propozitile le traduceti in romana

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate ar fi mai bine sa inveti mai intai romaneste si pe urma sa te apuci de engleza. Nu de alta, dar risti sa fii la fel de varza la amandoua.

| TeoPT a răspuns:

@Willy

Nu-i nimic, arz-o focul engleza, n-ai nevoie de ea ca să îl înțelegi pe salam și pastramă și parizer și ce naiba mai asculți tu laughing

| Eღilia62 a răspuns:

Imi place engleza si propozitiile pe care le zici tu sunt de incepatori.
1.Mama gateste in fiecare zi(si e my mother cooks)
2.Citeste frate! sau daca te refereai la fratele citeste e My brother reads.
3.Sora mea se joaca cu papusi in fiecare zi.
Funda?

| AleD a răspuns:

Imi place engleza si mi se pare usor de inv mai ales ca nu are super multe reguli sau cuvinte greu de pronuntat,plus ca o auzi in filme,seriale,melodii,TV,internet,la scl,etc. vrei sa si traduc? oklaughing.pai:mama gateste in fiecare zi(mother cook every day ),doar ca la cook trebuie adaugat un s la sfarsit pentru ca e persoana a treiabig grin(asa cum ai pus plays la ultima prophee hee),citeste fratelaughing(Read brother ),sora se joaca, cu papusile in fiecare zi(da ar suna si s-ar traduce mai bine daca ai pune the in fata cuvantului,, dolls")winking

| Alinnnn a răspuns:

Engleza sucks
propozitii tampite oh go on

| heavenn a răspuns:

Usoara, dac-o inveti. Si te sfatuiesc sa faci asta laughing. Poate"Mother COOKS every day"-"Mama gateste in fiecare zi". La "Read brother" nu stiu ce vroiai sa spui... Si ultima :Sora se joaca cu papusile in fiecare zi.