| Derkes a întrebat:

Cum vi se pare subiectul la mate(tehnologic) de la olimpici? Eu zic ca e din ce in ce mai greu, mai ales pe la subiectul 3. La bac sunt sanse sa se dea mai usor ca la olimpici?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Subiectele par ok. Nu-i ceva imposibil, cu toate ca da, par din ce in ce mai dificile.
Profa mea de mate spunea in felul urmator "Anul asta nu sunt alegeri in politica, asa ca pica subiect greu." laughing si se pare ca asa era.
Anul trecut a fost naspa la mate, cel putin la mine in liceu, eram pregatiti la cu totul alt nivel, mult mai inferior. Si aveam zile in care faceam 6-8 ore de matematica. 8 ore intr-o zi!
Anul asta eu zic ca pica usor, cam asa se procedeaza. Un an rupere, un an lejereala, repeat.

3 răspunsuri:
| drakudark a răspuns:

A fost simpla varianta de la olimpici, romana e problema, nu matematica.

| nicooparaschiv a răspuns:

Nu.