| Diannnaa18 a întrebat:

Daca am intrat la buget, platesc taxa de inmatriculare de 200 de lei?

4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Da, cu excepția cazului în care ești fiică de cadru didactic de predare sau auxiliar. Adică dacă unul dintre părinții tăi lucrează în învățământ ca profesor/învățător sau secretar, bibliotecar, administrator financiar, laborant etc, prezintă o adeverință care atestă acest lucru și vei fi scutită de plata taxei de înmatriculare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de inmatriculare nu are legatura cu locurile la buget sau taxa, toata lumea plateste

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, taxa de înmatriculare o plăteşti indiferent de locul pe care ai fost admisă ( buget sau taxă )!
Ea reprezintă contravaloarea "serviciilor" prestate pentru înmatricularea ta ( completarea actelor, eliberare carnet de student, etc. ).

Toate cele bune.