| TheSinner930032 a întrebat:

Daca am luat mentiune la olimpiada de istorie-faza nationala mai pot lua bursa (de performanta sau merit)?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce medie generala vei avea la sfarsit de an si daca te incadrezi in barele scolare, ca pot fii mai multi colegi care au mediile la alte obiecte mult mai mari ca tine si media lor sa fie peste 9.50, atunci ei primind bursa de merit.
Dar intreaba la tine la scoala, ca noi nu avem idee ce note sau medii ai tu la gtoate celelalte obiecte.