| danydaniel a întrebat:

Daca am media 8.65 am sanse sa intru in Spiru Haret din Bucuresti la mate-info...anul trecut s-a intrat cu 8.62...sau macar la stiinte sociale la care s-a intrat cu 8.57? astept pareri.Ms anticipat

Răspuns Câştigător
| Insanity a răspuns:

Da, ai putea.
Anul asta, fiecare liceu si-a scazut media de intrare cu aproximativ vreo 20-30 de sutimi, pentru. ca si notele de la evaluarea nationala au fost mici ( nu in toate cazurile ) laughing
Dar acum totul depinde de cate locuri sunt...pentru. ca este posibil ca locurile libere sa fie ocupate de alti copii, care au media de admitere mai mare decat tine si care au pus Spiru Haret pe primul loc la optiuni happy
Mult succes oricum big grin

4 răspunsuri:
| iuli a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar, oricum, situatia nu e foarte roz. In comparatie cu anul trecut, au fost niste medii foarte mari anul acesta. De exemplu anul trecut au fost doar 3 medii de 10, iar anul asta sunt 18.
La mate-info nu cred ca ai sanse. Poate la stiinte sociale.
Oricum, iti urez mult succes!

| danydaniel explică:

Pai la mate-info sunt 90 de locuri, iar la stiinte sociale 30 de locuri ...deci am 120 de locuri la dispozitie...

| dodo222 a răspuns:

Da,sigur ca ai sanse sa intrii

| gheorghiutudor a răspuns:

Aproape sigur intri pentru ca la Spiru Haret se intra in medie cu o, 10 mai putin ca anul trecut pentru ca au cu o clasa mai mult! Stiu sigur! (mama=profa la Spiru Haret)