| Mihai3Dulaul a întrebat:

Daca am notele: 4, 10,10,10,10,10 si 10 in teza voi avea media 10? (La romana)

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Media 9!
După calcul ar rezulta 9.25.
Dacă aveai peste 9.50, se rotunjea. Ai fi avut 10. happy

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da. apuca-te sa inveti asa bine si la matematica, cu mici caderi pe aici pe-acolo, dar invata la tot si la toate. In special engleza, daca tot a venit vorba de limbi. spor la scoala! si dormi corespunzator! somnul ajuta cel mai bine creierul suprasolicitat! poate ca nu ti se pare a fi obosit acum, insa asta e si ideea! sa nu astepti sa oboseasca! Numai bine!

| Mihai3Dulaul explică (pentru Donsavas):

Multumesc pentru sfaturi!

| 1Me9 a răspuns:

Nu,vei avea 9, 25 deci 9