| Copilaaa a întrebat:

Daca am terminat liceul cu profilul filologie as putea sa dau la medicina? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Singurul lucru care conteaza este diploma de bac, indiferent de specialitatea liceului. Asadar, poti merge sa te inscrii la orice facultate doresti. Bafta!

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Da, poţi da la Facultatea de Medicină însă îţi va veni greu deoarece trebuie să dai examen de admitere la Biologie iar la Filologie nu mai faci Biologie din clasa a-XI-a. Eu îţi recomand să faci nişte ore de meditaţii.
Pa-pa.