| Bleahhhhhh a întrebat:

Tocmai am terminat liceul la profilul filologie. La ce facultati as putea sa ma inscriu? (nu vreau la litere). Dau fundita pentru cele mai multe variante.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Drept,jurnalism,stiinte pedagogice, stiinte politice, asistenta sociala.psihologie.

| Nastia a răspuns:

Daca ai facut filologie sa fi sigura ca nu iei admiterea la o facultate de:Informatica,Matematica[ase],Management si marketing,Medicina,Farmacie,Aviatie, Inginerie, Automatica si orice legat de fizica.Gandeste-te la ce a mai ramas:Filologie,limbi straine,stiintele educatiei,pedagogie,istorie,arheologie,arhivistica,drept, studii politice si administrative, arta si design.

| biuuu a răspuns:

Heii da eu asa stiu ca... poti sa mergi la ce facultate vrei.big grinbig grinde ex. o prietena termina anul viit liceul la profilul mate-info si vrea sa mearga la medicina deci se poate oriunde...nu stiu sigur.dar mie asa mi-au zis mai multe persoane apai cat de adevarat e.habar n-am

| Cornelia19 a răspuns:

Drept
Psihologie
Istorie
Economie
Filosofie
Sociologie
Limbi straine
Geografie
Jurnalism

| albina a răspuns:

Drept
Psihologie
Istorie
Economie
Filosofie
Sociologie
Limbi straine
Geografie
Jurnalism
Asistenta sociala
Stiinte politice
Medicina
Academia militara
Academia de politie
Constructii
Ii o facultate cu degustatorii de vinuri si altele, nu stiu cum se numeste