| Sociopatul a întrebat:

Daca am visat un fel de vierme/rama care imi manca mana, ce poate sa insemne?

Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Ca nu esti obosit. Un om obosit doarme nu mai viseaza.

| veraa1234 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

GRESIT Toti visam. Si visam mereu. Chit ca dormim bustean sau vem insomnii si adormim cu greu.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru veraa1234):

Era o gluma. Sincer, nu-mi aduc aminte cand am visat ultima oară happy.

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ori ai fobie de viermi/rame etc, ori doar te-ai gandit la asta inainte sa te culci, poate ti-ai luat si putina panica laughing, ori ai vazut un film in care s-a intamplat ceva de genul si ti-a ramas in minte.

| tehno125482 a răspuns:

Poti sa stai linistit!
probabil ai doar o mica fobile!
Visele nu sunt despre ceea ce par a fi!
Atunci cand visam despre un anumit subiect, este posibil ca visul sa nu se refere tocmai la acel lucru. Visele comunica intr-un limbaj simbolic si incifrat. Mintea, inconstienta, incearca sa compare visul cu altceva, similar. Asadar, orice simbol ar alege visul, este foarte putin probabil sa fie vorba despre un simbol explicit, al chiar lucrului visat. Practic, aici intervine acea "interpretare a viselor", de care se face vinovat Freud si care asociaza scenarii onirice precum pierderea dintilor cu decesul cuiva apropiat, scaldatul in ape tulburi cu o boala ce se apropie, ori prezenta unor animale cu niste dusmani, mai mici sau mai mari, din viata reala.

| veraa1234 a răspuns:

Buna. Nu trebui sa te panichezi. Inseamna ca ai o frica zis si fobie ce e strict legata de viermi/rame/gandaci etc. Iar faptul ca iti mananca mana inseamna ca tii la corpul tau si iti e frica sa nu pateasca ceva mai ales de la miciile taratoare ce ti creeaza inhibitii. Incearca sa eviti contactul atat fizic cat si vizual cu ele si evita sa te mai gadesti la asta. O sa vezi ca o sa fie bine. Bafta! :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru veraa1234):

Doar daca visezi un cosmar nu inseamna ca iti este frica de acel lucru, odata am visat ca o pisica mi-a zgariat mana pana mi-a rupto, iar eu tot iubesc pisicile.

Nu incerc sa incep un argument, iti ziceam un fact.

| veraa1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai visat tu inseamna ca ai avut in trecut o teama ascunsa legata de faza cu zgariatul de catre pisica. Chit ca le iubesti. Dar asta nu te -a imiedicat sa le simptizezi ci din contra a facut ca legatura dintre tine si pisicute sa fie si mai pretioasa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru veraa1234):

"Ce ai visat tu inseamna ca ai avut in trecut o teama ascunsa legata de faza cu zgariatul de catre pisica. Chit ca le iubesti. Dar asta nu te -a imiedicat sa le simptizezi ci din contra a facut ca legatura dintre tine si pisicute sa fie si mai pretioasa."

Nu am avut niciodata o teama asemenea, doar pentru ca lumea viseaza cosmaruri nu le e frica de asemenea lucruri, si nu imi spune tu mie de ce imi este mi-e frica, mie imi place sa am zgarieturi.

| user123654 a răspuns:

Dacă vezi o râmă în vis, înseamnă că trebuie să sapi adânc în subconștientul tău, pentru a aduce la lumină sentimentele și dorințele ascunse. Alternativ, râmnele simbolizează lucruri mici care pot fi benefice pentru dezvoltarea ta. Mai înseamnă împrospătare. Poate trebuie să îți revizuiești unele aspecte.

Mâinile reprezintă o formă de comunicare cu cei din jurul tău și cum te conectezi cu lumea. Acest tip de comunciare poate reprezenta autoritate, ură, protecție etc. Nu trebuie să-ți fie frică să ceri ajutor altora din când în când. Mai pot însemna sentiment de siingurătate, că nu ești înțeles sau cineva anume nu te înțelege.

Prin urmare, poate că ai avut visul ăsta pentru că ai o atitudine negativă, într-un fel sau altul, vizavi de o anumită persoană. Poate vrei să-i ceri ajutorul, dar nu te înțelege? Ori poate ar trebui sa faci tu unele schimbări în comportament? În ciuda a ceea ce spun unii, e important să știi semnificația viselor, dacă vrei să te cunoști mai bine. Altă dată poți intra pe dreammoods.com și vezi acolo semnificațiile viselor. Sper că te-am ajutat! happy

| cvasibaiat a răspuns:

Ca ai boli mintale.