| AvalohAlyn a întrebat:

Daca ar fi sa vă alegeți o specializare in medicină pe care ați alege? Ce ramura a medicinei? Eu as alege cardiologie.Nu mă întrebați de ce, pur și simplu am fost la vreo 3 controale cardiologice până acum și mi-a plăcut ce a fost acolo.Si îmi place și să știu multe despre inima, care e cel mai important și unul dintre cele mai interesante organe.Si la modul propriu dar mai ales la figurat.
Eu da, as alege cu siguranță cardiologie.
Voi?
Oricum în general îmi place medicina destul de mult printre altele.

5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Ginecologie laughing

| Nirvanaaa a răspuns:

Cardiologia e superba intr-adevăr. Se îmbină cu medicina interna și chiar e o specialitate amplă.
Nu știu, probabil Chirurgie Pediatrică. Sper sa îmi mențin alegerea pana la Rezidențiat laughing. Dar asta mi-ar placea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pediatrie.

| wpAbby a răspuns:

Oftalmologie

| marrryya a răspuns:

Vreau sa dau la medicina, iar la specializare presupun ca gastroenterologie sau nefrologie, nu sunt sigura.