| RomelMediesan a întrebat:

Daca este semnat de director carnetul de elev pentru anul 2022-2023 dar stampila nu se vede atunci poate sa primeasca reducere la biletele de tren?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fara stamplia nu se ia in considerare nimic, fiindca casierul de la tren nu are cum sa stie daca semnatura de pe carnet este a directorului scolii sau imitata de mana ta.
Mergi la secretariatul scolii si secretara iti va pune stampila, peste semnatura directorului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te La scoala la secretariat
Ca doamnele sunt acolo încă
Si iti pun ele stampila

| MotoBlitz a răspuns:

Evident, crezi că se uită cineva la ștampilă? Oricum dacă ești sau ai fost la acea școală ești salvat acolo și te poți duce să îți mai pună una, dar nu o să fie cazul că nu interesează pe nimeni ștampila, nici măcar nu îl deschide

| RomelMediesan explică (pentru MotoBlitz):

Problema este ca fiul meu este deja in trenul in care conductorul l-a obligat sa cumpere bilet

| RomelMediesan explică (pentru MotoBlitz):

Pai s-a uitat controlorul si l-a pus sa cumpere un bilet

| MotoBlitz a răspuns (pentru RomelMediesan):

Atunci, pentru binele fiului, cel mai bine este să mergeți la școală, secretariatul funcționează și în vacanță și îi cereți să pună ștampila. Acum, plătiți biletul că nu aveți încotro. Bănuiesc că beneficiază de reducere fiind minor

| daniela1107 a răspuns:

Cum adică nu se vede? Daca s-a șters in timp, însă tot se observă este ok, eu am primit bilet gratis cu trenul și aveam carnetul distrus, îl băgasem la spălat din greșeală.