| folos a întrebat:

Daca eu am plecat din Romania acum 2 ani, eu atunci fiind clasa a 5 a si ma intorc acum la 13 ani, ar trebui sa fiu a 7 a, a 8 a anul viitor, in ce clasa voi intra?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Secretariatul școlii din România îți va spune; în funcție de cunoștințele pe care le-ai acumulat în străinătate, de ce ți s-a predat acolo.

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Faci un test de intrare dacă esti la nivel cu restul treci cu ceilalți in clasă dacă nu repeți un an

| Geaninapink99 a răspuns:

Daca ai cap vei ramane in a 7 a. Daca nu. Atunci secratul scolii te va baga in a 5 6 -a