| andreipsps a întrebat:

Daca iau 4, 5 la examanul de corigenta trec sau raman repetent? Se rotunjeste sau nu

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ramai repetent!
Trebuie sa iei minim 6 ca sa poti trece!

| andreipsps explică (pentru Violleta2022):

Lasa te? nu ai treaba

| Violleta2022 a răspuns (pentru andreipsps):

Te deranjeaza adevarul, copilas?

Atunci spor la invatat si repetat anul scolar, ca fara 6 nu te trece nimeni!

| Nirvanaaa a răspuns:

Se rotunjește și treci.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

(3) Fiecare profesor examinator acordă elevului cate o notă la fiecare probă susţinută de acesta. Notele de la probele orale sau practice sunt întregi. Notele de la probele scrise pot fi fracţionare. Media aritmetică a notelor acordate la cele două probe, rotunjită la nota întreagă cea mai apropiată, reprezintă nota finală la examenul de corigenţă, acordată de profesorul/ învăţătorul examinator; fracţiunile de 50 sutimi se rotunjesc în favoarea elevului.
- Regulament corigență, art. 77