| Anddrea a întrebat:

Daca in liceu am fost scutita medical la sport pot avea probleme in a intra la politie sau SRI, atata timp cat ma descurc la probele sportive si sunt perfect sanatoasa?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să înțeleg că în liceu a fost ceva "mascat" nu că ai fi avut tu o problemă medicală care nu îți permitea! Foarte interesant.
Așa să faci și când este să alergi infractorul când dai nas în nas cu el!
Mergi și vezi ce documente de la liceu îți trebuie pentru admitere la poliție sau S.R.I!
Nu-ți place sportul.
Pa, pa.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca treci probele sportive e ok, poti avea 10 pe linie la sport si sa nu le poti trece

| NoChanceForUs a răspuns:

Cred ca da.Dar e probabil sa nu, vei da niste teste atunci si daca le treci probabil ca o sa fie ok.

| Anddrea explică:

@ Legiuitoarea: Am spus ca ma descurc la probele sportive, deci imi place sportul. Am avut o mica problema, de aceea am fost scutita dar problema s-a rezolvat.

| deuceD a răspuns:

Cand mergi si te inscri, trebuie sa iti faca niste analize medicale, dupa care daca esti complet sanatoasa, inclusiv dantura, dai probele sportive.Asta e procedura! Vecinul meu a facut asta, acum e in Alba_Iulia.Succes

| briana a răspuns:

Nu pti intra la politie daca nu ti sau incheiat mediile la sport. Asa mi-a spus profesorul meu de sport. Daca sau incheiat mediile si nu ai probleme semnificative poti intra.