| Unsichbar a întrebat:

Daca in scoala generala am facut franceza si dintr-a 9-a vreau sa aleg germana (ca limba secunda) ma vor lua de la inceput? Stiu cate ceva in germana, dar cum am facut singura, mai am de lucrat. Am mai intrebat si am primit raspunsuri neclare. Ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Eu cred ca depinde de liceu. Daca vei avea profesori intelegatori, poate vor lua totul de la zero. Eu sunt la mate-info si nu am facut germana, dar cei de la filologie au facut-o, iar profesorul a luat-o de la inceput.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu te vor lua de la inceput, e ca a doua limba studiata in scoala generala, se presupune ca te decurci onorabilPregateste-te in vacanta si va fi ok.

| PetrisorEfrem a răspuns:

Stai linistita ca o sa iti dea notiunile de baza, adica de la 0...

| heyitsmaokai a răspuns:

Nu o faci de la inceput