| TheCubeBoy a întrebat:

TPU am nevoie de un sfat in clasele a 5 si a 6 la o scoala am facut limba franceza, m-am mutat la alta scoala unde am facut limba germana in a 7 si a 8
dar nu stiu ce limba aleg la liceu pe nici una nu o stiu prea bine!
deci ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

Pentru noi ca suntem romani, franceza e mai usoara, atat franceza, cat si romana fiind limbi latine. Si franceza si germana au gramatica destul de complicata, dar eu zic ca totusi franceza e mai usoara.

1 răspuns:
| Elissa_Georgii_1995 a răspuns:

Eu zic ca Germana e mai usoara laughing)). Eu fac franceza dar cand am fost mica am facut meditati la germana si mi se pare mai usoara. Bafta :*