| anonim_4396 a întrebat:

Dacă intri la facultate la taxa mai contează media de la bac?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

DUPĂ ce ai intrat, media la bac e egală cu zero

| Mosotti a răspuns (pentru sierra1):

Se refera la intrarea in facultate cred, nu dupa ce a intrat.

| Sn4k3 a răspuns:

Media de inscriere la facultate se face la fel, indiferent daca esti la taxa sau nu. Deci depinde de cum se calculeaza media acolo. La unele conteaza, la unele nu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai conteaza ca și locurile la taxa tot după media de la bac se iau( cum sa va departajeze altfel?), asta dacă facultatea nu organizează concurs de admitere cu proba scrisă.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Da. Conteaza, deoarece locurile sunt limitate si daca cererea e mare si oferta e mica, exista posibilitatea sa nu intri nici la taxa, daca tu ai media mai mica decat ceilalti, in functie de numarul de locuri de la taxa.