| Irinel770 a întrebat:

Daca intru la un liceu pe locuri de romi pot sa fiu lasat repetent? Sau am imunitate de la corigente si repetente ca pe locurile de romi?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu ai nicio imunitate.Trebuie sa inveti sa iei macar note de trecere.

| johnnny123 a răspuns:

De ce ai avea "imunitate de la corigente si repetente"? Și cum ai vedea tu această "imunitate"? Să primești la toate materiile notă de trecere din oficiu, chiar dacă nu înveți absolut nimic?

Din câte știu eu scopul școlii este să înveți ceva, nu să primești o diplomă din oficiu și să spui că ai studii pe care în realitate nu le ai.

| ReddY25 a răspuns:

La fel cum există privilegii, există și obligații, deci da, poți rămâne repetent, nu e nici o imunitate.Regulile sunt aceleași pentru toți

Răspuns utilizator avertizat
| Dandiiiiiiii a răspuns:

Nu ai nici o imunitate!
Singurul avantaj e ca aveti locuri separate si puteti intra si cu medii extrem de mici, ca nu vi le ocupa altcineva.
Dar dupa ce intri, trebuie sa inveti la fel ca ceilalti.

| Raddeon a răspuns:

De cand au romii imunitate?
Din ce stiu liceul acum e obliatoriu pana a 12 deci vei fi obligat sa vi la scoala ( altfel vei primi o amenda de nu stiu 300-500 de lei cel putin astia de la mine asa au primit )
Nu cred ca daca vei intra pe un loc de rom te va afecta cu ceva i guess

| Irinel770 explică (pentru Raddeon):

Locurile cu ces* TPU mi-a auto corectat gresit