| anonim_4396 a întrebat:

Daca invat doar la o materie si am numai note bune, iar la 3 sunt corigent,la sfarsit mi se aduna notele de la materia care invat, imi iese medie 8, sa zicem, si trec clasa 10? sau trebuie sa dau corgientele neaparat?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ramai corigent la 3 materii ai ramas repetent si trebuie sa repeti clasa.

| johnnny123 a răspuns:

Tu cum ai ajuns în clasa a 9-a fără să știi măcar condițiile de promovare?

| ziftode a răspuns:

Bineinteles CA NU
daca esti as la Limba Romana si stii fiecare gen literar, gramatica o stii perfect, autori, poeti, ETC, dar nu stii sa faci aritmetica simpla (nu stii sa aduni 1+1 nici macar pe degete)...
CREZI CA MERITA SA SPUI CA AI FACUT SCOALA, si deci sa treci clasa?!?

| Krax256 a răspuns:

Pune mana pe carte si invata sa-ti iei corijentele altfel ramai repetent si o sa faci cornete de seminte din cartile alea mai tarziu.