| Gheorghe_Marin_1974 a întrebat:

Dacă la bac am luat 6 la romana, 5, 8 la mate și 6 la biologie, în toamnă dau numai la mate?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deoarece ai obtinut note de peste 5 la toate materiile, doar ca nu ai media generala 6, in sesiunea urmatoare poti alege la ce materie sa sustii examenul, poate fi la oricare, la 2 materii sau la toate trei.
In cererea de inscriere vei specifica la ce materie/materii soliciti sa-ti fie recunoscuta nota/notele din prima sesiune.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Dai numai la matematică, stai liniștită!

| Andresso a răspuns:

Poti sa dai si la toate daca vrei.

| nicunicu3 a răspuns:

Ba sa imi bag ceva pentru 2 sunimi mureau si aia sa iti dea si la mate daca faci pregatire sau esti sigur dai daca nu dai la romana sau la ce te decurci tu cel mai bine sau faci pregatire intensa.

| Gheorghe_Marin_1974 explică (pentru nicunicu3):

Voiam să știu dacă dau la toate 3 sau numai la mate, care este disciplina obligatorie.

| nicunicu3 a răspuns (pentru Gheorghe_Marin_1974):

Baaa,ia stai stai asa am auzit ca daca este 5, 9 se da 1 sutime ca sa iei bacul ia intereseaza-te sau uitete pe edu.ro sa vezi cat ai luat si daca esti reusit normal intreaba la scoala ca ai inteles ca se da 1 sutime daca ai 5, 9