| Cjsjsjshhdhshaja a întrebat:

Dacă la simulare la mate am scris ca sunt 2 soluții 8 și 18 pentru m deși cerea doar una adică M=8 dar eu am scris pe cea corectă și alta greșită îmi dă punct sau nu?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Îți dă punctul.

| siriusblack98 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa iti puncteze si sa ignore celalalt raspuns. Acum depinde si cat de corect ai rezolvat exercitiul. Eu aveam o " problema " in liceu ( am terminat mate-info cu intensiv matematica ) rezolvam 9 din 10 exercitii cu propria mea logica si intr-un stil propriu care nu se preda la noi iar in final rezultatul era cel corect dar profesorii nu intelegeau cum si de unde si in ce fel, pentru ei rezolvarea mea era haotica/ciudata/diferita si uneori ma depunctau pentru asta, din cauza ca nu respect pas cu pas modul lor de rezolvare. Eu eram colegul ala " indian " de pe YouTube care te invata cum sa rezolvi un exercitiu mai usor si altfel decat se preda in scoli laughing

Răspuns utilizator avertizat