| Purelife a întrebat:

Daca ma duc la profil economic ce pot sa devin?
Dar la stiinte ale naturii?

2 răspunsuri:
| Purelife explică:

La meserie ma refereamhappy

| floresdemayo a răspuns (pentru Purelife):

Draga mea, fara facultate nu devii nimic... decat un absolvent de rând. Importante sunt studiile superioare pe care le vei urma, nici atunci nu-i sigur ce "anume" devii. Multi nu-si gasesc serviciu in meseria lor si se reprofilează pe un alt domeniu, total nou.
E rău pentru ca acum s-au înfiintat universitatile astea nesuferite, particulare, care scot absolventi pe banda rulantă, total neăpregatiti in domeniu. Nu mai este ca înainte când intrau la facultate doar elevii foarte bine pregatiti. Acum? Bani să ai! Unii isi fac rost de diplomă de absolvent, fara să urmeze studii laughing!