| Loredana123 a întrebat:

Daca ma mut la un liceu foarte bun de la un liceu slab am sa fac fata?

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Asta depinde numai de tine daca esti dispusa sa inveti si iti faci program de invatat serios in fiecare zi.Si te preocupa scoala. Poti sa faci fata sau poti sa nu faci,nu avem de unde sa stim insa iti zic sigur ca daca inveti serios,in fiecare zi,exersezi,intrebi profesorii unde nu stii, lucrezi din manuale, culegeri, mai pe scurt te preocupa invatatul si scoala o sa faci fata. Daca nu, nu.happy Gandeste-te bine.
De obicei la un liceu mai bun profesorii sunt mai pretentiosi insa daca esti serios si inveti si vede profesorii ca vrei sa inveti va fi bine..adica daca vede ca vrei sa iti dai silinta cat de cat, daca nu, o sa fie probleme.Insa toate se fac cu calm si fara disperare.
Si nu uita ca o nota mica niciodata nu trebuie sa aduca dupa ea disperare, suparare foarte mare sau lacrimi fiindca exista lucruri mult mai grele in viata decat o nota rea.
Oricum sa nu crezi ca la un liceu bun nu o sa ai libertate si timp liber, o sa ai, dar depinde cum iti organizezi timpul si cum este ordonata viata ta.
Succes maxim!

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde foarte mult de tine. Dacă ai câteva cunoștințe și nu ești timidă atunci poți face față cu siguranță!