| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Daca media de admitere a mea este 8, iar eu vreau sa pun prima optiune un liceu cu media 9 in 2013, pot intra la liceul respectiv?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie dar merita sa incerci, asa ca pune-l prima optiune.

| Andreee a răspuns:

Slabe sanse, dar incerca totusi. Am auzit ca mediile vor scadea. Cat ai luat la examen? happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, nu ştiu dacă ai şanse de a fi admis/ă la acel liceu!
Totuşi, poţi încerca happy
"Încercarea moarte n-are!"

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| vladv26 a răspuns:

Sansele sunt slabe

| Cenusareasa09 a răspuns:

Ba da poti intra, eu anul trecut am vrut sa intru la un liceu cu ultima medie 8.50 eu avand 9.04 si nu am intrat deci chiar daca ultima medie e mai mare sau mai mica decat a ta tot nu e sigur ca o sa intri. Deci merita incercat.