| AlexAlex772 a întrebat:

Daca pica roman la subiectul 3 la bac pot sa invat doar Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi?

4 răspunsuri:
| EleSimoo a răspuns:

Nu. Cerinta poate fi ceva gen "text narativ apartinand lui Slavici/Rebreanu etc. Iar Ultima noapte e scris de C. Petrescu
SAU cerinta poate sa precizeze "roman obiectiv" iar Ultima noapte e subiectiv.
Exista si cerinte cu citat, pe baza caruia trebuie facut eseul.

Asadar, e foarte riscant sa inveti doar Ultima nopate.

| EleSimoo a răspuns:

Ai idee cum arata un subiect? Iti recomand sa te uiti peste variante...

| zadrot a răspuns:

Desigur, invata din fiecare specia cate o carte si nu vei avea probleme.

| EleSimoo a răspuns (pentru zadrot):

Nu-i adevarat.