| DariusDarius200810q a întrebat:

Am o intrebare, daca eu pe semestrul 1 am nota 4 ca medie raman repetent sau corigent sau conteaza nota din semestrul doi drept exemplu 6?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Conteaza si nota de pe cel de-al doilea semestru, deci daca acum ai 4, iar semestrul viitor ai 6, atunci nu o sa ramai corigent.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Corigent ramai doar daca mediile anuale, la cel mult 2 materii, sunt sub 5. Daca ai acum 4 la o materie si obtii cel putin 6 pe sem.II, atunci nu ramai corigent.
Repetent ramai doar daca ai mediile anuale sub 5 la 3 sau mai multe materii ori nu reusesti la examenele de corigenta.